wyniki Przeźmierowo dostępne
tutaj ....DTJ tutaj ....DTM

Sezon badmintonowy rozpoczęty

Słupeccy badmintoniści nie marnują czasu. Trenerzy słupeckiej sekcji – Jerzy Bania i Mariusz Rakowicz ruszyli już z treningami od początku września. Treningi tak jak w roku ubiegłym odbywają się w hali MOSiR
w poniedziałki w godzinach 16.45 – 18.15 oraz w środy w godzinach 18.15 – 19.45. Gdy nasi młodzi badmintoniści już trenują, to widać inne sekcje chyba dopiero się przymierzają do treningów, co widać było po frekwencji podczas pierwszego turnieju w ramach cyklu „Jesień z badmintonem”, który odbył się na słupeckich kortach
17 września 2011 roku. Oprócz słupeckich zawodników stawili się jedynie zawodnicy UKS „Płomyk” Mąkolno.
W turnieju wystartowało tylko 30 zawodników, jednak i oni zapewnili wysoki poziom gier. Na pewno następne słupeckie turnieje będą się cieszyły dużo większą popularnością tak jak to było do tej pory.
        Jednak już kolejnego dnia (18 września) nasi badmintoniści udali się na pierwsze w tym roku zawody licencjonowane do Przeźmierowa.
        W roku ubiegłym przystępując do sezonu słupeccy trenerzy mówili, że będzie to rok zbierania doświadczeń. W tym roku mają już nadzieje na pierwsze udane starty, bo ostateczne wyniki powinny być widoczne
w następnym sezonie.
        I wyniki jakie osiągnęli nasi badmintoniści w Dodatkowym Wojewódzkim Turnieju Juniorów oraz Młodzików były bardzo dobre. Nasi zawodnicy przywieźli wiele medalowych miejsc walcząc z zawodnikami z Przeźmierowa, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Babimostu.
        Największą niespodziankę sprawił Patryk Szyniszewski wygrywając w grze pojedynczej w kategorii juniora. Patryk przez rok zrobił bardzo duże postępy i jest to duża radość dla trenerów jak i zawodnika, kiedy wygrywa pierwszy turniej licencjonowany w swoim debiucie na zawodowych kortach. Patryk również z Klaudią Derdą zwyciężyli w grze mieszanej. Był to ich pierwszy wspólny start, jednak bardzo ładnie i mądrze współpracowali na korcie pozostawiając w pokonanym polu wszystkie startujące pary.
        Trzecie miejsce w tej samej kategorii wiekowej w grze pojedynczej zajęła Katarzyna Zysk, która zajęła również drugie miejsce w grze podwójnej z Darią Pokorską ulegając jedynie parze przeźmierowsko – babimojskiej. Dodać tu należy, że zarówno Kasia jak i Daria są jeszcze juniorkami młodszymi i grały w wyższej kategorii wiekowej.
        W kategorii młodzika wystartowały nasze trzy młode zawodniczki. I tutaj również odnieśliśmy duży sukces. W grze podwójnej pierwsze miejsce zdobył debel Natalia Blejwas – Olga Kwaśny. Obie dziewczyny są dopiero
w piątej klasie, ale już są czołowymi zawodniczkami naszego województwa i na korcie pokazują już duże umiejętności i dużą wolę walki. W grze pojedynczej druga była Nadia Dobrowolska a trzecia Natalia Blejwas. Olga Kwaśny niestety nie wyszła z grupy ulegając późniejszej zwyciężczyni turnieju Aleksandrze Felskiej
z Przeźmierowa. Dużą ozdobą turnieju był mecz finałowy, który Nadia przegrała nieznacznie w trzech setach. Jednak poziom sportowy naszych trzech młodziczek i Oli z Przeźmierowa jest bardzo zbliżony i zawsze możemy liczyć na emocje i ciekawe mecze obfitujące w dużo fajnych zagrań i zażartą walkę do ostatniej lotki. Również
w grze mieszanej Nadia Dobrowolska stanęła na podium. Razem z Bartkiem Fronczakiem z Przeźmierowa zajęli drugie miejsce. Był to ich pierwszy wspólny start, ale nie jest wykluczone, że mikst ten będzie współdziałał
w obecnym sezonie.
Przy okazji turnieju licencjonowanego rozegrano także turniej w kategorii „Żaczki” (klasy III – IV)
Nasz najmłodszy badmintonista biorący udział w turnieju „Żaczków” Maciej Urbaniak zdecydowanie wygrał swoją grupę, by w finale zwyciężyć zawodnika z Przeźmierowa. Trzeba przyznać szczerze, że Maciej zapowiada się na dobrego zawodnika i miejmy nadzieję, że nie zabraknie mu zapału do dalszej pracy, bo jest to zawodnik bardzo utalentowany.
Tak więc turniej słupeckich badmintonistów zakończył się dużym sukcesem i miejmy nadzieję, że jest początkiem udanych startów na wojewódzkich jak i krajowych kortach badmintonowych.
Serdecznie dziękujemy Panu Jarosławowi Dobrowolskiemu, który wraz z Mariuszem Rakowiczem zawiózł zawodników na turniej. Takich rodziców chętnych do współpracy nam potrzeba i jesteśmy im wdzięczni za okazaną pomoc.