Polanów 3.12.2011r

"Dodatkowy Turniej Młodzików i Juniorów"
                         Sianów 4.12.2011r

Pracowity weekend badmintonistów

Po kilku lokalnych turniejach przyszedł czas dla młodych słupeckich badmintonistów na konfrontację podczas zawodów licencjonowanych. Niestety w naszym rejonie takich turniejów jest niewiele, więc nasi młodzi zawodnicy muszą szukać okazji zmierzenia się z rówieśnikami w odległych krańcach Polski. Tak też było i tym razem. Okazją do wyjazdu były dwa turnieje rozgrywane w województwie zachodnio – pomorskim.

Pierwszy turniej rozegrany został 3 grudnia 2011 roku w Polanowie w kategorii juniora młodszego. Nasz klub reprezentowały w nim cztery zawodniczki: Katarzyna Zysk, Daria Pokorska, Natalia Blejwas oraz Olga Kwaśny. Wszystkie zawodniczki grały w grze pojedynczej jak          i podwójnej i wszystkie zdobyły kolejne punkty do rankingu Polskiego Związku Badmintona, (aby zdobyć punkty do rankingu należy wygrać przynajmniej jeden mecz w turnieju). Oczywiście lepiej zaprezentowały się juniorki młodsze Kasia Zysk i Daria Pokorska, które to grały w swojej kategorii wiekowej, bo Natalia i Olga to jeszcze młodziczki, jednak potrafiły mimo różnicy wieku sięgającej nieraz cztery lata wygrać po jednym meczu zarówno w singlu jak i w grze podwójnej. Starsze ich koleżanki wygrały swoje grupy a Daria Pokorska zajęła w grze pojedynczej wysokie trzecie miejsce. Kasia swój udział w turnieju zakończyła na miejscach 5 – 6. Obie nasze zawodniczki w grze podwójnej po wygraniu swojej grupy zagrały w finale nieznacznie ulegając w nim zawodniczkom            z Bytowa 21:18, 21:17. Jednak drugie miejsce też cieszy.

Drugi natomiast turniej rozgrywany 4 grudnia 2011 roku w Sianowie miał dać odpowiedź na pytanie, w jakim miejscu swojej młodej jeszcze badmintonowej kariery są nasze obiecujące młodziczki: Natalia Blejwas     i Olga Kwaśny, które grały już tym razem w swojej kategorii wiekowej.     I trzeba przyznać, że nasze małe „Groszki” są w jak najlepszym miejscu. Obie przeszły jak burze przez swoje grupy pewnie je wygrywając.           W ćwierćfinale lepiej zaprezentowała się Natalia, która weszła do strefy medalowej i w ostatecznym bilansie zajęła trzecie miejsce. Niestety sztuka ta nie udała się Oldze, która po męczącej trzy setowej walce uległa koleżance z Bytowa i zajęła ostatecznie 5 – 6 miejsce. Kategorię tą rozstrzygnęły między sobą dziewczęta z Góralic, nasze dobre znajome      z letnich białostockich obozów.

Obie nasze zawodniczki stanęły także na podium w grze podwójnej, zajmując drugie miejsce ulegając tylko w finale jedynie starszym o rok koleżankom z Góralic. Tak więc widać, że kariera naszej exportowej dwójki idzie we właściwym kierunku i już niedługo przyjdzie czas na ich pierwsze turniejowe zwycięstwo podczas zawodów licencjonowanych.

W Sianowie rozgrywany był także turniej w kategorii juniora, gdzie zagrali: Klaudia Liczbińska, Patryk Szyniszewski, Daria Pokorska               i Katarzyna Zysk. Jednak trzeba przyznać, że konkurencja w tej kategorii wiekowej jest już naprawdę wysoka i o turniejowe zwycięstwa jest już dużo, dużo gorzej. Tylko w grze mieszanej udało się Klaudii i Patrykowi stanąć na najniższym stopniu podium. Jednak mecze z lepszymi zawodnikami są dobrą nauką i lekcją dla naszej młodzieży, która widzi ile jeszcze trzeba nad sobą pracować, żeby móc liczyć na lepsze wyniki        w kolejnych turniejach.

Młodzież oraz opiekujący się nimi podczas turniejów Mariusz Rakowicz dziękują za umożliwienie wyjazdu Prezesowi UKS „Kopernik” Słupca Panu Wojciechowi Hawro oraz trenerowi sekcji badmintona Jerzemu Bani.